fbpx

כתבות

טיפים מנצחים שיעזרו לך לעבור את מבחן האזרחות האמריקאי

ישראלים מגיעים לארצות הברית מכל מיני סיבות: משפחה, עבודה, אהבה, פרנסה, לימודים. לא משנה מה הסיבה – בראש ובראשונה אתם ישראלים שהחליטו בשלב מסוים בחייהם שאתם מעדיפים לחיות בארצות הברית. מאחר שאתם חיים כל כך הרבה שנים בארה"ב, לא הגיע הזמן שגם אתם תוכלו להנות מכל הזכויות שמהם נהנה אזרח אמריקאי? אם הייתם חיים בישראל, בטוח שהייתם נהנים מכל הזכויות (והחובות) של אזרח ישראלי. אותו דבר גם בארצות הברית. 

אבל, שלא כמו בישראל, על מנת להפוך לאזרח ארצות הברית, עליכם לעבור תהליך פורמלי שבסופו יתקיים ראיון אישי מול פקיד הגירה. ראיון זה כולל שאלות על נושאים שיתכן מאוד שאין לכם שום מושג בהם. שאלות על היסטוריה, חוקה, גיאוגרפיה של ארה"ב – מדינה שלא גדלתם בה ולא בהכרח למדתם בה חינוך יסודי.

כדאי מאוד לשים לב שיש מספר רמות של שאלות. לא כל השאלות יהיו באותה רמה. לכן כאשר חושבים על 100 שאלות שצריך לדעת את התשובות שלהן, צריך לזכור גם שחלקן קלות מאוד. לדוגמה – מי הנשיא של ארה"ב? או – מהי עיר הבירה של המדינה שלך? גם שאלות כאלה מופיעות במבחן. בראיון האישי ישאלו אתכם 10 שאלות שמתוכן אתם חייבים לענות תשובות נכונות על 6 לפחות.

לעתים אנחנו נאלצים ללמוד חומרים שאין לנו שום קשר או זיקה אליהם. החומר לא תמיד קשור לחיים היומ-יומיים שלנו ולא תמיד יש לנו עניין ללמוד אותו. במקרים אלה יש עדיפות מאוד גבוהה ללימוד החומרים בשפת האם שלנו –לימוד בעברית – זה הופך את החומר למובן יותר, לנגיש יותר ומאפשר לנו לזכור אותו ביתר קלות. כאשר כל השאלות מתורגמות לשפת האם שלנו, קל לנו יותר להבין ולקשר את החומרים הנלמדים ולכן גם לזכור אותם לקראת הבחינה.

כל אדם לומד בקצב אחר ובצורה שונה. יש אנשים שקולטים משמיעה, ישנם שחייבים לקרוא, אחרים חייבים לרשום כל מידע ויש אנשים שמוכרחים ללמוד בעל פה. כאשר מנסים להעביר מידע, צריך לקחת בחשבון את האופי של הלומד ואת השיטה שמתאימה לו ביותר. גם קצב הלימוד משתנה אצל אנשים שונים. הקצב יכול להיות תלוי בגיל, בכמות חשיפה בעבר לחומרים לימודיים וביכולת ההכלה של כמויות החומרי לכל תלמיד. לכן חשוב מאוד לערוך ניסוי ולהגיע לקצב האופטימלי עבור כל תלמיד. בסדנאות שלנו אתם קובעים את קצב הלימוד. תוכלו לערוך 10 שיעורים של שעה כל אחד, או 20 שיעורים של חצי שעה כל אחד. מה שמתאים לכם. תוכלו גם לשנות את הקצב תוך כדי הסדנה. אנחנו כאן בשבילכם ונתאים עצמנו לדרישות שלכם.

בשנים האחרונות גברה מאוד המודעות לקיומם של ליקויי למידה אצל מספר גדול מאוד של תלמידים. מסתבר שבעיות מסוג זה היו קיימות תמיד, אבל לא ידעו להגדיר אותן ובטח לא לטפל בהן. כיום יש מגוון שיטות ללמד תלמידים בעלי לקויות למידה. הסדנאות שלנו מותאמות גם לבעלי לקויות – תלמידים שקשה להם לקרוא, לכתוב ולזכור מצליחים לעבור את הבחינה.

מאחר שצריך להעמיס הרבה מאוד מידע על הזיכרון, מאוד יעזור במקרה כזה שימוש במילות מפתח. אין צורך לזכור את כל השאלה – לעתים השאלה ארוכה ומסובכת. מספיק להקשיב היטב למילות מפתח שנקבעות ומסומנות מראש ולפי המלים – באופן אוטומטי נעשה קישור לזיכרון שלנו שבו מאוחסנת התשובה המתאימה.

עבור ישראלים שלא נולדו בארצות הברית, אנגלית היא שפה זרה. אפילו אם הם חיים בארה"ב לאורך שנים, עדיין ניתן להבחין שיש להם מבטא זר כשהם מדברים אנגלית. מבטא זר יוצר אצל אמריקאים דעה קדומה – הם מתמודדים עם זרים בכל מקום – היספנים, הודים, יפנים, מהגרים מכל העולם. אמריקאי צריך לגייס הרבה סבלנות כאשר הוא מדבר עם מישהו שהמבטא שלו שונה. באופן אוטומטי הוא מוריד את קצב הדיבור שלו, מוריד את הרמה של השפה שבה הוא משתמש כדי שיבינו אותו. זה מאוד טבעי, אבל לא לכל אחד יש סבלנות וסובלנות כלפי אנשים שנשמעים להם זרים. המנחים בסדנאות שלנו מדברים אנגלית במבטא אמריקאי ולכן כאשר הם יקריאו לכם את השאלות אתם תתרגלו לשמוע את השאלה במבטא האמריקאי, כדי שתוכלו לזהות אותה כאשר פקיד ההגירה ישאל אותה. בצורה זו יהיה לכם קל יותר לזהות ולענות על השאלה באופן מיידי.

Women discussing issue
אם הגעתם לשלב של ראיון לקבלת אזרחות, סימן שכבר יש לכם עורך דין מומחה לענייני הגירה שהגיש עבורכם את כל הטפסים הדרושים על מנת להפוך לאזרח ארצות הברית. עורך הדין מורשה להגיע איתכם ביום הריאיון וללוות אתכם באופן אישי, אבל אסור לו לדבר בשמכם או לעזור לכם במתן התשובות על השאלות שישאלו אתכם בעל פה.

 

רוב הסיכויים שעורך דין גם יבקש לגבות מכם מחיר מיוחד עבור ליווי צמוד ביום הריאיון. במקרה שתהיו מוכנים אחרי סדנה שלנו, לא תצטרכו שום ליווי. היחידים שכדאי לקחת איתכם לאותו יום הם בני המשפחה שלכם כדי שיחגגו וישמחו ביחד איתכם כי רוב הסיכויים שאתם עוברים במכה ראשונה באותו היום.

ומה קורה אם נכשלתם? יש לכם רק שתי הזדמנויות לעבור את המבחן. אם תיכשלו בפעם הראשונה תצטרכו לשלם שוב על ראיון שני. אם תיכשלו פעמיים תאלצו להגיש מחדש את כל הטפסים ולשלם שוב לעורך הדין שיגיש בקשה עבורכם פעם נוספת. עדיף להגיע מוכנים כבר מהפעם הראשונה ולעבור במכה ראשונה. זה יחסוך לכם גם לחצים וגם כספים מיותרים.

בכל בחינה קיים גורם מזיק שהוא הלחץ הנפשי. ככל שיש לנו יותר מידע מראש על אירוע מלחיץ, ככל שנדע יותר מה צפוי לנו, ככה רמת הלחץ והחרדה שלנו תרד ונוכל להתמודד טוב יותר עם המשימה. סדנאות ההכנה שלנו יורידו מכם את גורם הלחץ והחרדה באופן משמעותי. אתם תרגישו מוכנים, תדעו מראש את התשובות ואף אחד לא יוכל להפתיע אתכם.

WhatsApp
x